More Website Templates @ TemplateMonster.com. April 16, 2012!

Hakkımızda

2018 yılında kurulan ve Teknopark İstanbul’da faaliyetlerine devam eden Buz Proje, yenilenebilir enerji ve çevre alanında teknolojik ve yerli çözümler üretebilme vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Termal Hidroliz, Biyolojik kurutma, yakma ve gazifikasyon alanlarında da çalışmalarını sürdürmekte olan Buz Proje, bu alanlarda gördüğü teknik ve ticari fırsatları değerlendirerek, yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla yüksek teknolojiye sahip yerli proseslerin geliştirilmesini ve üretimini sağlayarak ülke ekonomisine katma değer yaratmayı hedeflemektedir.

 

Bu kapsamda enerji alanında tecrübeye sahip proje ekibi ile geleceği olduğuna inanılan enerji ve çevre sektörlerinde üretime dönük çalışmalar yapmaktadır. Böylece ülkemizdeki ekonomik üretim yapabilme gücünü kullanarak, öncelikle ülke içinde ve sonrasında yurtdışında rekabet edilebilecek ürünlerin oluşturulması hedeflenmektedir.

 

Alternatif ve temiz enerji kazanımı konularında araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmekte olan Buz Proje tamamen %100 yerli ve ilk Termal Hidroliz tesisinin imalatını tamamlamış ve bu projesi ile de TÜBİTAK 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı desteğini kazanmıştır.

 

Yine çevre alanında arıtma tesislerinin en büyük sorunu olan çamur kurutulmasında ekonomik ve çevre dostu biyolojik kurutma, güneşle kurutma vb. çözümler üreterek hem ekonomik hem de çevre dostu ürün ve hizmetleri müşterilerine sunmaktadır.